logo-witLogo NortH2 - Scaling up green hydrogenlogo-witlogo-wit
  • Home
  • Over NortH2
    • Over NortH2
    • Groene waterstof
    • Partners
  • Groene waterstofketen
    • Groene waterstofketen
    • Wind op zee
    • Elektrolyse
    • Opslag en transport
    • Gebruik door de industrie
  • Nieuws
  • Contact
✕

Published by Maaike Smeele on 6 juli 2021
Categories
  • Nieuws
Tags

Hoofdkantoor exterieur avondshot

Home  News  NortH2 blij met Nederlands besluit waterstofinfrastructuur
Gasunie

NortH2 blij met Nederlands besluit waterstofinfrastructuur 

De Nederlandse staatssecretaris van EZK heeft vorige week haar plannen voor een waterstofinfrastructuur bekendgemaakt. Gasunie zal de ontwikkeling van het transportnet voor waterstof op zich nemen, onder meer door bestaande aardgasleidingen te hergebruiken. Uiteraard is dit ook goed nieuws voor NortH2, aangezien we voor het transport van de waterstof die we produceren afhankelijk zijn van deze leidingen.

Alle industriële regio’s snel toegang tot waterstofinfrastructuur

Han Fennema (CEO Gasunie): “Alle industriële regio’s krijgen snel toegang tot de waterstofinfrastructuur. Dit geeft de Nederlandse economie een belangrijke uitgangspositie. De eerste delen van het transportnet worden ontwikkeld in de regio’s waar de waterstofactiviteiten het meest concreet zijn, zoals Rotterdam en Groningen.” Het geschikt maken van bestaande aardgasleidingen voor waterstof begint met de infrastructuur binnen de regionale industriële clusters. Gasunie zal deze vervolgens met elkaar, met opslaglocaties én met het buitenland verbinden. “De aaneengesloten landelijke infrastructuur zal niet alleen onze havens en industriële clusters met elkaar en met waterstofopslaglocaties verbinden, maar ook met onze buurlanden. Daarmee wordt Nederland de toegangspoort naar Europa voor de wereldwijde waterstofmarkt.”, aldus Fennema. 

Goed nieuws voor NortH2!

Uiteraard is NortH2 blij met dit nieuws. Erik Mobach (Project Leader NortH2): “Door de Backbone worden alle grote industrieclusters bereikbaar. Dat is goed nieuws! Voor NortH2 is het verder belangrijk dat er snelheid wordt gemaakt en dat de overheid het signaal geeft dat er aan de opschaling van de waterstofeconomie wordt gewerkt.” 

 

[addtoany]

Terug naar alle nieuwsitems

Updates ontvangen?

Schrijf u in voor de nieuwsbrief.

Social Media

U kunt ons ook volgen via

© NortH2 - Scaling up green hydrogen